סרטי תעודה

העשייה הקולנועית עבורי היא דרך חיים. עם ההשראה והרעיון לסרט מתחילה הרפתקת החיפוש וההפקה. סודות הנפש וטבע היקום משכו את לבי מאז ומתמיד. אני יכול לראות את החיבור בין האבולוציה שהתרחשה בעשייה הקולנועית שלי במשך השנים לניסיונות להתקרב ולדעת את עצמי.

העיסוק שלי בקולנוע דוקומנטרי החל לפני למעלה מ-25 שנה. אחד הדברים שעמדו כנר לרגלי היה הרצון בדיאלוג יצירתי הן עם גיבורי הסרט והן עם הצוות היוצר ביחד איתי את היצירה. הלכה למעשה גיליתי כי הדבר קשה עד מאוד, ובכל זאת אני רואה את השאיפה הזאת כנאותה ונכונה.

יצירות אמנות, יצירות ספרותיות, קולנועיות ואחרות עשויות להשפיע על הקהל בשאיפה לסדר בתוך הכאוס וקיומו של עולם טוב יותר. אני מאמין כי בכל אמן, ובעצם בכל אדם, צריכה להיות מושרשת האמונה בתיקון עולם.

אני רואה את תפיסת העולם שלי כהומניסטית ביסודה, ובאופן כללי קו ישר מחבר אותי בסרטיי למסר המאתגר של מורה הדרך והוגה הדעות א.ד. גורדון שאמר: "אל תלחמו בחושך הגבירו את האור".

תוכלו להציץ ולראות חמישה קטעים מתוך סרטים תיעודיים שיצרתי:

בדרכים עקלקלות – שנה בחייה של נערה בדואית בנגב המתמודדת עם בעיות של זהות, קיפוח ואפליה. עבור ערוץ 1. הופק בשנת 2008.

"הקונפליקט" – הסכסוך הישראלי-פלסטיני בפרספקטיבה של 50 שנה. הסרט נוצר עבור הטלוויזיה הישראלית ערוץ 1, במסגרת סידרה של שישה סרטים תיעודיים לגרסא הבינלאומית "תקומה" ושודר בתחנות רבות בכל העולם כולל הטלוויזיה הציבורית בארה"ב (PBS). שנת הפקה: 1997.

מועדון הקרב הקווקזי – אלכס ומישה, עולים חדשים מקווקז, בנו במו ידיהם מועדון אגרוף בעיירה שדרות. השניים מתמודדים בבעיות של עלייה והסתגלות לחיים בישראל. שודר בערוץ 2 בשנת 2005.

יורה באפילה – הסרט מספר על ההתמודדות לראשות ממשלת ישראל של עמרם מצנע, אלוף מיל', ראש עריית חיפה לשעבר והמועמד מטעם מפלגת העבודה, מול אריאל שרון בבחירות שנערכו בשנת 2003. שודר בתחנת הטלוויזיה ההולנדית VPRO

הדבקה – לכאורה סרט על השפעת מחול הדבקה הערבי על מחול העם הישראלי, אך למעשה הסרט בוחן את האפשרות של חיים תרבותיים משותפים בין ערבים ויהודים בארץ. שודר בערוץ 1 בשנת 1989

רשימה מייצגת של סרטיי

×

שלח הודעה :