• איתן וצלר

  התחלתי לעסוק בבימוי של סרטים תיעודיים בשנת 1984, עם שובי לארץ מלימודי הקולנוע בארה"ב. מאז ועד היום יצרתי סרטי תעודה עבור תחנות טלוויזיה בארץ ובאירופה. הנה כאן רשימה של רוב סרטי התעודה שביימתי (את חלקם אף הפקתי)

 • סרטים על אמנות נשים ומאבקן של נשים לשינוי

  בדרכים עקלקלות תיעודי, 56 דקות. הסרט עוקב אחר שנה בחייה של נערה בדואית הנקרעת בין החיים המודרניים לבין חיי המסורת בכפר. הערוץ הראשון – מחלקת תעודה. 2008.
  על הסף תיעודי, 25 דקות. על הכוריאוגרפית והרקדנית תמר בורר. הסרט עוסק בהופעותיה אשר מתמקדות באמהות, נשיות ובתהליך ההחלמה שלה מתאונת דרכים אשר השאיר אותה נכה בפלג גופה התחתון. במסגרת הסרט צולמה הופעה במעון לנשים מוכות, והתנהלה שיחה על מהות המושג 'נכות' גופנית ונפשית. הופק עבור הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. 2000. | www.tamarborer.com
  מהפיכה ככה קטנה תיעודי, 25 דקות. אמנה דאייף ערבייה ישראלית מכפר ערה מנסה להתמודד מול חוקי האיסלאם והמסורת למען נשים בכפר בו היא מתגוררת. עבור הרשות השנייה לטלוויזיה. 1995. | דוגרי נט
  מעבר לקשת תיעודי, 25 דקות. להקת התנועתרון מופיעה 25 שנים ברציפות. בלהקה שלושים ילדות ונערות המופיעות ברחבי הארץ והעולם. סרט על נשיות, חלומות ילדות ושברי חלומות. עבור ערוץ 2. 1993.
  הנשמה שבחומר תיעודי, 25 דקות. על האומנית הפסלת לאה מג'רו מינץ המתגוררת ברובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים. דרך פסליה מראה לאה את יחסה לעולם האישה, שהוא שונה בתכלית מהדרך שבה רואה הגבר את האישה. הוקרן בטלוויזיה החינוכית, בערוץ השני ובתחנות טלוויזיה במערב ארה"ב. כמו כן בסינמטק ירושלים. 1984.
  ויקיפדיה | AOL Video | על בית רוקח

 • סרטים בנושאים חברתיים

  מועדון הקרב הקווקזי תיעודי, 45 דקות. סיפורו של מאמן אגרוף משדרות, עולה חדש מקווקז, הנלחם על השתלבות במדינת ישראל. הרשות השנייה. 2005.
  דיאלוגים על חינוך וחופש תיעודי, 60 דקות. המחנך, הוגה הדעות והאנרכיסט דני לסרי ייסד אלטרנטיבה חינוכית לילדים ובני נוער במאבקו למען שינוי שיטות החינוך המסורתיות. 2006. | האקדמיה הדיאלוגית
  האמנם קמל הפרח? תיעודי, 25 דקות. בשנת 1956 ארבו מחבלים פלשתינאים מעזה בשדות הקיבוץ לרועי רוטברג מא"ז הקיבוץ. הם חטפו והרגו אותו. הסרט מתאר את מה שקרה לקיבוץ בעקבות אותו אירוע. שודר במסגרת התכנית: "תיבת תעודה" של הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. 2000.
  אוטופיה גלילית תיעודי, 28 דקות. על קבוצה של אנשים מהגליל שהחליטו להקים קבוצה המכילה את הפסיפס של חלקי החברה הישראלית בעידן רב תרבותי. מארגני הקבוצה מנסים למצוא את המאחד ולא את המפריד בין חלקי החברה הישראלית. הופק עבור הרשות השנייה לטלוויזיה 1999. | דוגרי נט
  ילדים של החיים תיעודי, 25 דקות. על קבוצה של ילדים חולי סרטן היוצאת למסע כייף בארצות הברית. שודר במסגרת שידורי "רשת" בערוץ 2. 1998
  זרח ורהפטיג תיעודי, 25 דקות. סרט המתעד את מפעלו של ד"ר זרח ורהפטיג שר הדתות לשעבר ומראשי הציונות הדתית. האיש שהציל אלפי יהודים בתקופת השואה. הופק ושודר בערוץ 1. 1994.
  שבט ראובן תיעודי 37 דקות. על קליטתה של משפחת ראובן מאתיופיה בישראל. הופק על ידי ערוץ 1. 1994.
  רחוב עבאס תיעודי 24 דקות. סיפורו של רחוב עבאס בחיפה בו מתגוררים יהודים וערבים בשכנות טובה. עבור הטלוויזיה הישראלית ערוץ 1. 1993
  עברה שנה תיעודי 13 דקות. שנה לעלייתם של יהודי אתיופיה לארץ במבצע שלמה בתחילת שנות התשעים. הופק על ידי הסוכנות היהודית ושודר בארה"ב ובערוץ 2 בישראל. 1992.

 • סרטים הקשורים בסכסוך הישראלי פלסטיני

  יורה באפילה תיעודי, 48 דקות. הסרט סוקר את מסע הבחירות של המועמד לראשות הממשלה מטעם מפלגת העבודה בבחירות 2003: עמרם מצנע. על האיש ומסריו על רקע התקופה הקשה של פיגועים טרור ושיתוק מדיני המאפיינים את שנות שלטונו של ראש הממשלה אריאל שרון. עבור הטלוויזיה ההולנדית. 2003. www.hollanddoc.nl
  גלות תיעודי, 56 דקות. סרט אישי על קורות משפחתי שעלתה לישראל מאירופה לפני קום המדינה. הסרט משלב את המתרחש בישראל של שנת 2002, בה מתלבטים ישראלים רבים באשר לדרך שבה הולכת מדינת ישראל כיום. האם קיום בכלל, וקיום יהודי בפרט מצדיק הישארות במקום הזה? הסרט צולם בישראל, הונגריה, וארה"ב. שודר בתחנת VPRO הטלוויזיה ההולנדית . 2002. de Volkskrant!
  היו"ר ערפאת תיעודי, 25 דקות. על המנהיג של התנועה הלאומית הפלסטינית בתקופה בה הוא מוכרז כ"לא רלוונט" על ידי ממשלתו של אריאל שרון. עבור הטלוויזיה ההולנדית. 2002.
  צוואת הבן תיעודי, 25 דקות. על יצחק פרנקנטל שבנו אריק נחטף ונרצח על ידי חוליה של החמאס בשנת 1994. מאז מקדיש יצחק את חיו לדיאלוג בין יהודים לפלשתינאים. הוא הקים את החוג להורים שכולים בו שותפים ישראלים ופלסטינים. הסרט הופק ושודר הרשות השנייה. 2001, כמו כן שודר הסרט בתחנת הטלוויזיה BBC WORLD. | פורום המשפחות | דוגרי נט
  גלות פנימית תיעודי, 24 דקות. על נעמה חבקין, פסיכולוגית קלינית בת 74 שבזמן המנדט הייתה אהובתו של ד"ר חיידר עבד אל שאפי, ראש המשלחת הפלסטינית לשיחות מדריד. עבור הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. שודר בערוץ 2. 1999.
  כוונות טובות תיעודי, 49 דקות. סיפורו של יהושע זמיר, אב ששכל את בנו ירון בקרב על הבופור בלילה הראשון במלחמת לבנון, והתמודדותו עם האובדן. הסרט מומן על ידי שירות הסרטים הישראלי, והרשות השנייה לרדיו וטלוויזיה, והוקרן בערוץ 2. 1998. | דוגרי נט
  אנסאר 3 תיעודי, 60 דקות. על מחנה המעצר אנסר בקציעות שבנגב, שהוקם בתחילת שנת 88' ואשר נכלאו בו אלפי עצירים פלסטינים פעילי האינתיפאדה. הסרט השתתף בפסטיבלים שונים בעולם ביניהם: "אמנסטי אינטרנשיונל" אמסטרדם, פסטיבל לזכויות האדם בתל-אביב וברמאללה, אדינבורו סקוטלנד, פסטיבל לסרטים יהודים בסן פרנסיסקו. הופק והוקרן ברשת VPRO בהולנד. 1998.
  Walla
  הקונפליקט תיעודי, 52 דקות. על הסכסוך הישראלי-פלסטיני בפרספקטיבה של 50 שנה. הופק על ידי הטלוויזיה הישראלית ערוץ 1, במסגרת סידרה של שישה סרטים תיעודיים לגרסא הבינלאומית "תקומה". דובר אנגלית. שודר בתחנות רבות בעולם כולל הטלוויזיה הציבורית PBS בארה"ב. 1997.
  פרשת ארלוזורוב תיעודי, 60 דקות. פרשת רציחתו של ד"ר חיים ארלוזורוב, והמאבק בין שתי התנועות המרכזיות בציונות: מפא"י וחירות. הופק בעקבות רציחתו של ראש הממשלה יצחק רבין. דובר אנגלית. כותרות באנגלית. הופק עבור הטלוויזיה ההולנדית. 1996.
  אודי אדיב תיעודי, 28 דקות. על המקום והמשפחה בו צמח אודי אדיב הקיבוצניק הצנחן שנחשב למרגל ובוגד בשנות השבעים המוקדמות. עבור הטלוויזיה ההולנדית. דובר אנגלית. 1990.

 • סרטים בנושאים טיפוליים

  הבית ברחוב מרגוזה תיעודי, 35 דקות. על שיקום של נכי צה"ל פגועי ראש ברחוב מרגוזה ביפו. הסרט השתתף בפסטיבל הסרטים בירושלים. הופק 1993.
  תראפיה באומנויות תיעודי, 21 דקות. סרט המתאר את הדרך של הטיפול באומנויות. עבור הערוץ הראשון 1989.
  מחלות נפש תיעודי, 23 דקות. סרט המתאר את מחלות הנפש העיקריות והטיפול בהן. עבור הערוץ הראשון. 1988.
  ילדים של החיים תיעודי, 25 דקות. על קבוצה של ילדים חולי סרטן היוצאת למסע כייף בארצות הברית. שודר במסגרת שידורי "רשת" בערוץ 2. 1998

 • סרטי טבע

  ספינות טבועות חיים חדשים תיעודי, 24 דקות. על משלחת של ביולוגים ימיים מאוניברסיטת ת"א היוצאת למסע מחקר בים סוף. מטרת המחקר היא לבדוק עד כמה שוניות אלמוגים מלאכותיות יכולות לשמש כמחליפות או תומכות בסביבה ימית (שוניות אלמוגים טבעיות) שניזוקה. הופק ע"י אולפני מימד ת"א, עבור.National Geographic. שודר בישראל וברחבי העולם בשנת 2000.
  ירושלים תיעודי, 52 דקות. על ירושלים של יחד: בין ערבים ליהודים. בין מוסלמים לנוצרים ויהודים. ירושלים של אור ומוסיקה. עבור הטלוויזיה האיטלקית Raii 1 בשנת 1999.
  קליפורניה הפראית תיעודי מוסיקלי, 40 דקות. סרט המתאר אתרי טבע ושמורות טבע ברחבי קליפורניה ארה"ב. הופק על ידי Sea Studios במדינת קליפורניה עבור תחנות טלוויזיה בארה"ב ועבור Nature Stores בשנת 1989.

 • סרטים על מוסיקה ומחול

  בעקבות הדרבוקה תיעודי, 35 דקות. על יאפי ישראלי מרמת גן ומסעו אל ערביי ישראל בניסיון להתחבר דרך תוף הדרבוקה. עבור הרשות השנייה לטלוויזיה. 2001.
  מזרח ומערב במוסיקה תיעודי, 33 דקות. על ישראל כמקום מיוחד במינו המאפשר שילוב של מוסיקה מערבית ומזרחית. הערוץ הראשון. 1988.
  אהלן וסהלן ובילי גאי תיעודי, 50 דקות. על מסע בעקבות ריקוד הדבקה הערבי ושילובו במחול העם הישראלי לאורך השנים. הערוץ הראשון. 1987.

×

שלח הודעה :